Wilcza Osada to miejsce, w którym spotkasz Bukę (Cookie), Kazana, Szamana (Jasia), Akirę, Yoko, Tosia, Stasia i Lolka oraz nas – ludzi, którzy kochają wilki i psy rasy północnej. Wspólnie tworzymy ludzko-psie stado     i rozwijamy naszą pasję – psie zaprzęgi. Jeśli chcesz aktywnie spędzić czas, pobiegać z nami po lesie, poczuć co to znaczy radość na 28 łap                i rozgrzać serce przy ognisku – zapraszamy!   

 

 

                              Zapraszamy na bloga Wilczej Osady 

                              - bądź z nami na bieżąco :)

Trening wśród Izerskich kniei

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z psim zaprzęgiem, możesz liczyć na naszą pomoc i wsparcie – możesz zabrać do nas swojego pupila lub dołączyć do naszej gromady. Poznasz nasze psiaki, sprzęt i technikę pracy                                  z czworonogami. Dowiesz się jak prawidłowo przygotować siebie i psa do biegów. Poczujesz adrenalinę i smak jazdy na trójkołowym wózku czy saniach. Zobaczysz jak sport i przyroda ładują baterie, dzięki którym uśmiech i pozytywna energia długo Cię nie opuszczą.

 

Koza nostra czyli z  widokiem na Śnieżkę i Śnieżne Kotły

W rogu Wilczej Osady mieszka z nami rodzina rogaczy – Helena, Stefa                     i Apollo. W swojej zagrodzie mają górkę, na którą lubią się wspinać i paśnik, który zawsze jest otwarty na gości z lasu – lokalna rozrywka – skubanie                   z sarnami. Nasze kozy można głaskać, czochrać, smyrać i karmić –  kapusta, pędy, pokrzywa i grzywa się z radości kiwa. Jak mówi przysłowie: stara koza i na wilka ma sposób – chcesz zobaczyć jaki? Musisz nas odwiedzić!

 

Oferujemy:

• zajęcia kynologiczne dla dzieci (np "Jak rozmawiać trzeba z psem")

• treningi, seminaria i szkolenia dla posiadaczy psów (frisbee - certyfikowany    

   sędzia USDDN II stopnia, psie przedszkole, posłuszeństwo )

• hotel dla psów

• eventy z udziałem psów - dogtrekking, pokazy i treningi pokazowe

• zajęcia dla osób z kynofobią - w tym przypadku obawiających się psów lub 

   po traumatycznych przejściach 

• produkcja rekreacyjnego sprzętu zaprzęgowego (wózki, sanie, hulajnogi itp) 

   oraz zaprzęgowy osprzęt dla psów (szelki, smycze, obroże, liny itp)

• warsztaty z rzemiosł dawnych (tkactwo, garncarstwo, kowalstwo)

 

Warsztaty stylizacji staroci 

Obok psich zaprzęgów naszym hobby jest renowacja starych mebli. Jeśli masz w domu nadgryzione zębem czasu krzesło, stolik, ramę lub szafę możesz nadać im drugie życie i świetnie się przy tym bawić. Szlifujemy drewno i swoje umiejętności. Razem z pyłem usuwamy troski. Szpachlujemy i lakierujemy, a na koniec grillujemy! 

 

Dodatkowo:

- posiadamy 9 miejsc noclegowych, w pokojach max 3 osobowych, każdy z osobną łazienką, komfortowo wyposażone (wkrótce dodatkowo apartament na poddaszu)

- na miejscu sala konferencyjna (na 10-15 osób)

kilka slow o nas..

BLOG